18 kwi 2014

Z polowania [IV 2014]

Bardzo dawno już nie wstawiałam Wam waszych ulubionych notek, więc - kiedy w końcu postanowiłam to zrobić - trochę się tego nazbierało. Ustawiania do stosiku było więc co nie miara! I to wtedy, kiedy zdążyłam już robić jako takie porządki. Świat zawsze przeciw mnie.

Tym razem jest to stos!


Jak wiecie, mangi to moja druga miłość. Rzadko jednak kupuję polskie wydania. Tym razem w coś się zaopatrzyłam. Pierwszy tom Pandora Hearts kupiłam po promocyjnej cenie od znajomej, anime oglądałam dużo wcześniej, mangę również czytałam. Bardzo ją lubię, więc skorzystałam. Acid Town ktoś mi polecił niedawno, spodobała mi się i, kiedy zobaczyłam ją w Empiku, nie mogłam się powstrzymać. Oczywiście nie miałam za co jej kupić, więc jest prezentem od mojego cudownego brata! Tu jeszcze jedno zdjęcie.


Bilet na Arkę Stanisława Karolewskiego dostałam bezpośrednio od Szarlatana w ramach akcji Polacy nie gęsi i swoich autorów mają. Książka przyszła z autografem i torbą ozdobioną starym winylem. Z tego, co przejrzałam, wydaje się bardzo ciekawa i również zabawna, więc jestem jej bardzo ciekawa. Bez pamięci Lisy Kleypas to kolejna pozycja tej autorki, z którą już zaczęłam się zapoznawać. O tutaj. Dostałam od wydawnictwa Prószyński i S-ka za pośrednictwem serwisu AGW.info. Już mi się podoba!


Kariera Nikodema Dyzmy interesowała mnie od dłuższego czasu. Trafiła się promocja w sklepie na egzemplarz kieszonkowy. Akurat w dzień kobiet. Brat mi kupił. Bo on wie, że książka jest lepsza niż kwiatek! Miasto Nieśmiertelnych Sonii Wiśniewskiej ponownie w ramach akcji Polacy nie gęsi i swoich autorów mają. Wkrótce recenzja! Spóźniona, przez wgląd na problemy techniczne i aktualną chorobę...


Bardzo niespodziewana przesyłka od Lilien, którą zrobiła mi wspaniałą niespodziankę. Przewodnik Nocnego Łowcy, który chciałam kupić, bo interesuje mnie wszystko, co z Darami Anioła związane. A tu więcej informacji o powodzie, dlaczego to dostałam! Dom Czwartego Przykazania, żeby było trochę poważniej. Pamiętam, że po recenzji tej pozycji byłam jej ciekawa, więc cieszę się, że będę mogła przeczytać.


Narodziny zła Dawida Waszaka to jedna z najbardziej interesujących mnie ostatnich nowości [choć może już nie aż takich]. Czytałam kilka recenzji i doszłam do wniosku, że to coś dokładnie dla mnie! Tak się złożyło, że autor był chętny mi ją udostępnić! Ogniste skrzydła Karoliny Wojtaszek również otrzymałam od samej autorki. Sądziłam, że może być ciekawa. A widzicie ten świetny efekt na zdjęciu? Ha! Obie recenzje już wkrótce.


O Red Rising słyszeliście już tyle, że nie ma co się nad nią rozwodzić. Recenzja tutaj, wcześniejsza zapowiedź tu. W jednym i drugim można znaleźć dodatki w postaci fragmentów czytanych. Tak wygląda szczęście Jennifer E. Smith przyszło do wydawnictwa Bukowy Las w walentynki i umiliło mi wtedy dzień! Bardzo przyjemna książka, której recenzja już na dniach.


Piraci północy. Bractwo Dariusza Domagalskiego to pierwszy tom serii, którą bardzo chciałam przeczytać. Piraci są ostatnimi czasy moją kolejną pasją, więc to zdecydowanie mój gust. Skald z kolei przemawiał do mnie, jak kilka innych pozycji, z niektórych blogów, więc zapisałam go sobie i w końcu mam! Obie od wydawnictwa Erica.


Zaklinacza słów Shirin Kader otrzymałam w ramach akcji Polacy nie gęsi i swoich autorów mają, recenzja tutaj. Co wylądowało w lesie Rendlesham? Mateusza Kudrańskiego wygrałam w konkursie u Mirror of Soul. Zajrzyjcie, bo - wierzcie - potrafi je organizować! A ja mogę, dzięki temu, cieszyć się własnym egzemplarzem z autografem i dedykacją.


Córka żelaznego smoka. Smoki Babel Michaela Swanwicka oraz Jonathan Strange i Pan Norrell Susanny Clarke to pozycje z Uczty Wyobraźni. Kupione w promocji 2 za 1. Oczywiście wybrane te najdroższe. Tutaj inne zdjęcie i nieco więcej o miłej rozmowie w Empiku!Ostatnia już pozycja w ramach akcji Polacy nie gęsi i swoich autorów mają. Przepiękny album W jednej walizce o losach polskiej arystokracji na emigracji w Kanadzie. Z dodatkiem w postaci filmu dokumentalnego. Nie mogę doczekać się, kiedy się za nią zabiorę!

Bardzo fajny plakat, jako dodatek do czegoś, co pokażę niżej. Trzeba do niego dokupić ramę i powiesić, ale w całości prezentuje się właśnie w ten sposób! Uroczy, czyż nie?
Dodatek właśnie do pierwszego tomu Thorgala w nowym wydaniu. Gratis jeszcze rysunek przedstawiony obok. Pozycja więcej niż interesująca, ale - niestety - nie mogłam pozwolić sobie na kontynuowanie zakupu całej serii.


Całość wygląda właśnie tak!

6 komentarzy:

 1. Ależ piękny stosik! I ależ cię nie lubię (wiesz za co!) Widzę ze składasz wiele obietnic o recenzję - będę pilnowała! :p

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Okeyyy.... To ja mam pytanie: Gdzie jest moja H. ty podmieniony sobowtórze? :O

   Usuń
  2. To wciąż ja :P I może przekona Cię o tym fakt, że to recenzja filmu, nie książki :P

   Usuń
 2. Przeczytałam trzy tomy Pandory i w sumie jeszcze do końca mnie nie wciągnęło, ale jest intrygujące i z chęcią sięgnę po kolejne części, tym bardziej, że kumpela któa jest dalej i od któej pożyczam, powiada, że wszystko zaczyna się ukłądać dopiero później. Jeżeli tak, to warto czytać ;) Podkaradłabym Johnatana Straneg'a i SKalda, być może. Udanej lektury!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fakt, ja zaczęłam od oglądania anime i początek może faktycznie nie wciąga jakoś bardzo, za to później! <3 Nic tylko czytać i czytać!

   Usuń