14 sty 2013

Zapowiedź - "Ostatni Smokobójca" Jaspera Fforde'a


Wśród najbliższych premier zapowiedzianych przez Wydawnictwo SQN znajduje się Ostatni Smokobójca Jaspera Fforde’a, czyli humorystyczna powieść pełna magii i smoka nie tylko dla najmłodszych. Premiera książki została wyznaczona na 6 lutego 2013 roku.

Przepis na Smokobójcę: do koncepcji świata rodem z Harry’ego Pottera dodać szczyptę humoru à la Pratchett, całość zamieszać ze zwrotami akcji z powieści Agathy Christie. Następnie dusić na smoczym ogniu w sosie z klimatu Wysp Brytyjskich.


Tegoroczny następca J.K. Rowling
– „Sunday Times”
Ostatni Smokobójca
The Last Dragonslayer

Autor:  Jasper Fforde
Tłumaczenie:  Bartosz Czartoryski
Język oryginału: angielski
Wydawnictwo: SQN
Liczba stron:  320
Data wydania: 6 lutego 2013
ISBN: 978-83-63248-63-5
Cena: 34,90 zł

 W starych dobrych czasach magia była potężna i niezastąpiona: pomagała obronić królestwo przed najeźdźcą i przeczyścić zatkany odpływ. Ale dzisiaj środek do udrażniania rur jest tańszy niż zaklęcie, a na latających dywanach rozwozi się pizzę. Splendor magii zanika, czarowanie powszednieje, bo i moce już nie te same...

Zupełnie niespodziewanie czarodziejów nawiedzają prorocze wizje, a wraz z nimi rośnie magiczna energia. Co z tym wszystkim ma wspólnego Ostatni Smok, którego śmierć przepowiedziano?

Odpowiedź na to pytanie znaleźć może jedynie nowo mianowany Smokobójca:  nastoletnia Jennifer, która wkrótce ma się dowiedzieć, że z wielką mocą w parze idzie równie wielka odpowiedzialność. Dziewczyna w towarzystwie ukochanego Kwarkostwora wyrusza na przygodę swojego życia kuloodpornym Rolls-Royce’em, nie wiedząc, co na nią czeka za granicami Smoczych Ziem.

Jedno jest pewne: nadchodzi Stara Magia!


Prawdziwy literacki geniusz komizmu
– „Sunday Express”

Przezabawny, absurdalny i absolutnie wciągający
– „Daily Mirror”

Fforde jest artystą po mistrzowsku operującym słowem pisanym
– „Scotsman”Informacja o autorze:
Jasper Fforde to autor bestsellerowych serii Thusday Next i Nursery Crimes. Ostatni Smokobójca jest jego pierwszą książką dla młodych czytelników i rozpoczyna zupełnie nowy cykl Kroniki Kazam. Jasper Fforde mieszka wraz ze swoją rodziną w Walii.~ Opis pochodzi z informacji prasowej wydawnictwa Sine Qua Non.


Zaciekawieni? :)

1 komentarz:

  1. Oczywiście, wystarczy sama adnotacja - prosiłabym jednak, żeby jej fragment podlinkowany był do mojego bloga :).

    Pozdrawiam serdecznie!
    P.S. Piękny szablon <3

    OdpowiedzUsuń