21 gru 2013

[Wyniki] Któż nie chciałby być Gaimanem?


Czas ogłosić sporo spóźnione wyniki pierwszego konkursu. Miał być mikołajkowy, będzie typowo świąteczny. Któż nie chciałby być Gaimanem?

Ten dzisiejszy post będzie krótki i konkretny.
Spodziewałam się większej liczby chętnych, ale i tak cieszy mnie, że ktoś jednak wziął udział :).

A zwycięzcą jest: Amy Yamy!

Pozwolę sobie wstawić tutaj historyjkę jej autorstwa.

Mleko nie jest superbohaterem. Nie jest politykiem, księdzem czy bohaterem bajek. Mleko jest Mlekiem. Przyjaźni się z Kakałkiem. Jego mama to Krówka, a słucha głównie rocka. Ogląda anime i czyta książki. Jest zwykłym nastolatkiem, tak jak my.
Pewnego dnia, a raczej wieczora, kiedy to Mleko z Kakałkiem wracali z koncertu, nagle zza zakrętu, wyszedł człowiek. Chyba był pijany. Machał rękami i wołał:
- Lubię mleko, lubię mleko, lubię mleko...
Jednak naraz się zreflektowali gdyż człowiek ten- dziewczyna- nawiasem mówiąc miała mundur harcerski. Obłęd w jej oczach był przerażający, Mleko się zlękło, Kakałko zamarło, a dziwna dziewczyna podchodziła coraz bliżej.
- Uciekajmy Mleko! Uciekajmy! - zawołało Kakałko, odwróciło się na swoich króciutkich, brązowych nóżkach i zaczęło uciekać (no może nie tak do końca, bo ten trucht był niczym wyścigi ślimaków na wielkiej pustyni.) Mleko poszło w jego ślady. Dziewczyna ruszyła za nimi, jednak zmieniła swą mantrę...
- Złapię cię, wymieszam cię, wypiję cię z kakałkiem... Złapię cię, wymieszam cię, wypiję cię z kakałkiem...
Przyjaciele starali się uciekać jeszcze szybciej. Przystanęli gdy usłyszeli głuchy dźwięk, jakby coś upadło. Odwrócili się ostrożnie i zobaczyli dziewczynę leżącą na ziemi. Powoli podeszli i zobaczyli coś dziwnego- dziewczyna skuliła się na ziemi w pozycji embrionalnej, włożyła kciuk do buzi jak małe dziecko, jednak chrapała tak, że niejednego olbrzyma by obudziła...
- Kakałko, Kakałko nie uwierzysz co mi się przyśniło! Uciekaliśmy przed taką dziewczyną i ...
- Mamo, mamo nie uwierzysz co mi się przyśniło! Biegałam po mieście za mlekiem i kakałem...
- Ja za to nie mogłam spać, twoje chrapanie było słychać chyba nawet w piwnicy. Wstawaj bo spóźnisz się na zbiórkę...

Ponieważ maila już dostałam, a zwyciężczyni została poinformowana, to będzie wszystko :). 

3 komentarze: