7 lip 2013

Lato 2013 - Agnieszka Michalska "Łowca Demonów"Tytuł: Łowca Demonów

Seria: Kroniki Ciemności - Tom 1

Autor: Agnieszka Michalska

Wydawnictwo: Warszawska Firma Wydawnicza

Gatunek: Paranormal Romance

Data wydania: 22 lipca 2013
Na moim blogu raczej nie pojawiają się notki z zapowiedziami. Z jednej strony, uważam, że wiele jest stron, na których takowe się pojawiają i nie ma sensu powielać tego typu postów, zwłaszcza, jeśli oczekuje się na te same książki. Z drugiej jednak, rzadko jakaś powieść interesuje mnie aż tak bardzo, że z niecierpliwością jej wyczekuję i jestem pewna, że zaopatrzę się w nią tuż po premierze - w ten czy inny sposób. Ta notka będzie właśnie o jednej z takich historii.

Łowca demonów - trudno sobie wyobrazić bardziej ekscytujące zajęcie, prawda? A jednak piętnastoletnie Katy ma wątpliwości, czy chce nim zostać. Mimo że przecież wszystko jej sprzyja - ma dar dający jej przewagę nad innymi czarodziejkami, jest ambitna i uparta, nie boi się podejmować trudnych decyzji. A poza tym wizja przyszłości jasno wskazuje, że nie ma innego wyjścia... Zostać Łowcą jednak to znaczy tyle, co poświęcić osobiste szczęście dla ratowania świata. Czy dziewczyna jest na to gotowa?

Świat tej powieści jest gęsty jak ciemność w bezgwiezdną noc i intensywny jak zapach krwi w czasie wojny. Fantasy pióra młodej autorki zapewnia zarówno przekraczające znane wymiary czasu i przestrzeni wypadki, soczyste sceny pojedynków, jak i zabawne dialogi.

Opis brzmi intrygująco, nie sądzicie? Nieco kojarzy mi się z Córką Łowcy Demonów, ale to tylko przez oczywiste połączenie. Dodatkowo, jestem zachwycona okładką, która całkowicie mnie urzekła. Mam nadzieję, że powieść okaże się tak dobra, jak sądzę, że będzie. Z niecierpliwością oczekuję pojawienia się jej na sklepowych półkach.

Tutaj możecie przeczytać fragment powieści.
A tutaj znajduje się fanpage autorki. Zachęcam do odwiedzenia i polubienia, aby być na bieżąco z informacjami.

4 komentarze:

  1. Wydaje się być interesująca, chętnie przeczytam :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Podoba mi się okładka i opis też dość interesujący, więc chętnie po nią sięgnę :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Już rączki zacieram na tę cudowną pozycję :D

    OdpowiedzUsuń