1 sty 2014

Podsumowanie roku - 2013


2 razy więcej książek do czytania.
0 zaległości recenzenckich.
1 nowy regał (co najmniej).
4 razy więcej książek przeczytanych.

Ta... chciałoby się.


Rok 2013 był zapewne miejscami gorszy, miejscami lepszy, ale od jego początku postawiłam sobie jedno zadanie. Chciałam, żeby w moim blogowaniu nie było przerwy, ponieważ w dwóch poprzednich latach się pojawiła. I spełniłam to postanowienia. Dlatego, co by się nie działo w tej pechowej trzynastce, pod względem książkowym jestem mniej lub bardziej zadowolona.

Przeczytałam 85 pozycji, opublikowałam 82 recenzje, przybyło do mnie 137 nowych nabytków, wzięłam udział w 4 wyzwaniach czytelniczych. Od marca co miesiąc pisałam podsumowanie, a również regularnie pojawiały się stosiki.

Największym zainteresowaniem czytelników cieszyła się recenzja Dotyku Crossa Sylvii Day. Na szczęście fantastyka też znalazła tutaj swoje miejsce w postaci Oślepiającego noża Brenta Weeksa. Mojego bloga najczęściej wyszukiwaliście również przez hasła jak Dotyk Crossa i im podobne. Ostatnio natomiast coraz częściej przez nocne szepty blog, co bardzo mnie cieszy. Poza tym, co ciekawe, równie wysoko uplasowało się hasło seria herbaciana, choć na moim blogu nie ma o niej słowa. Jest to, oczywiście, seria autorstwa Telanu i mająca wiele wspólnego ze slashem. Widać ciągnie swój do swego.

Dostałam także wyjątkowo ciekawe komentarze, będące SPAM-em, które specjalnie na tę okazję sobie zachowałam. Czego to nie wymyślą...

Βlοgger: Nocne Szepty u”? Z jaκiego powοԁu nie wstаnę tudzież prοjektoωаnie ogrodu nie odeϳdę? Projekt ogrodu frontowego w Łodzi Z jаkiej przуczynу nie usіądę, nieсh mnie wyrzucają władzą? Popatrzył na pіętrze, gdzie poniżej оkapem hełmu domyślał się wрatrzonуch w siebie, zimnуch oczu. Нuk bezpiеcznika. Otóż to więc. Tańсzące cienie na mokгym аѕfalcie, wydłużone, niepodobne uprzednio do ludzkich. Οdpoczynek ѕzeregi, wszystκo okuρiony wysiłkiem, żеby się nie рrzypatrzeć się, Tam nіe zоstał.

łу poganin. Rzеkomo orаz diabłu ogarеk zdołał w kaρlіcy arm裬assοrti () formułować. A pοczwаrа był tуm, сο żelazną ręką drażniło mieszczan. Rycеrz podϳął ωolę. Рrzеrωał von Eggerowi nieciеrρliωym maсhnіęсiem ԁ�.

Kiedy ωiecznie. Wрrаwdzie sir Roger wolałby, hοmogenising (http://yuki.alinggo.tw/userinfo.php?uid=9129) ażeby a pozostałe zarzewie triumfalnеgo pгzeϳazdu pгzу użyсiu mіаstο ԁotychczasοωy taκiе jaκ zawsze. Wοlałbу odbywać wyгοk dumnіe proѕty na swym olbrzymim bojowуm ru.

wiedzionа łakomstwem rzucіła się na fant accгoissemеnt () i za nie przyglądała. Postękując pгzysiadł, uѕtawił rzetelnie рrzynętę. Ρoczął pełzać z powrotem, rozwijaϳąc wewnątrz sobą wydłużony s.

Blogger: Nocne Szеpty ce żywot moje. Niе odсzytują, Michał Słaωińѕkі nie руtają, milczą, Michał Sławiński bawią, kaszle κażdy... Bezprzedmiotoωy. Aκtualnie nie dyѕponuјe o co stawiać pytаnіe, Również nikt nie kaszle, jedynie informuje nоsem, by holender zwane mózgiem nie wуpłynęło mu spomiędzy uszu. Major zatarł łapіe. W gruncіe rzeсzy, tośmу załatwili. - Nіe inaсzej co, Ζydku, spierdalаsz do Łukаszenki... Cyωil pociągnął majora ωеwnątrz tuleja. Ów zmarszczył brwi. - Tudzież, prawdziwość... - mrukną�.

tyle żаrłoсznośсią smοkа, co bezωzględnością κrólewskich рrzybocznyсh, strzеgących http://www.dobrypoczatek.eu/167-naklejki-scienne-dla-dzieci () smoczej jamy. Cechy uprzedni różne. Doԁatkowo aсzκolwiek premia w środκu kоstucha pοtωór nie dοróωnywała zwyсzajowym, fun

Jа chce zԁecуdowanie Cі zrobić maksyma wyboru nart. Z ponad 500 altеrnatуwy wybieraјąc tenże najbaгdziej odpowіeԁni ԁlа Ciebie przebiegnіeсie mагatоnu może być i dodatkoωo trudne zadanie na nагtach аngażuje przed kupić. Z naгcіarѕkiеgo użycza mοżesz mаreκ oгаz mоdeli bez wyсеny nadpłаconą kwοtę. Piеrωѕzу się aż ddo bаdań. Τy јuż może więc znaleźć moԁela, który obѕługuje te specyfikаcje. my blog post оdchuԁzanie ()

エアロfighersのパイロットを始めたを着用する一種ブーツの作られた絶対シープスキン。。、冬のシーズンはちょうど約現在、コーナーと今は時間に購入、ユニークなUggのブーツします。。UGGブーツと、販売キャップになって下常に提供偉大なのようなものクール感じ。既に理解するその誰もがスポーツそれら!モンクレール レディース

Prawda, że interesujące? A skoro już przy SPAM-ie jesteśmy, największą popularnością do tego typu praktyk cieszyła się recenzja powieści Jayne Castle - Promień srebra.

Pozycją, która zdecydowanie najbardziej przypadła mi do gustu i zdobyła sobie moje serce, spośród przeczytanych w tym roku, jest Wład Palownik. Prawdziwa historia Drakuli C.C. Humphreysa. Tuż obok niego uplasował się Składany nóż K.J. Parkera. Za najlepsze rozpoczęcie serii uważam Czas Żniw Samanthy Shannon, z kolei za najlepsze wydanie Koszmary i fantazje H.P. Lovecrafta również od wydawnictwa Sine Qua Non. Największym zaskoczeniem okazała się Niewolnica A.M. Chaudière. Rozczarowań było kilka, ale największe to prawdopodobnie Widmo i mrok duszy błękitnego smoka. Przebudzenie Piotra Pawlika. Autorami, którzy zyskali sobie moją przychylność są: Megan Hart [1, 2], Joe Abercrombie [1, 2] i John Green.

Nieco przekonałam się do polskiej literatury, choć wciąż uważam, że w żadnym stopniu nie dorównuje tej zagranicznej - a na pewno nie na polu fantastyki.

Jeśli chodzi o wyzwania, w których wzięłam udział, to zdecydowanie dobrze poszło mi Czytam Fantastykę i Paranormal Romance, źle z kolei Z półki i Czytam Kinga, które stanowczo zaniedbałam.


Nawiązałam kilka ciekawych współprac i zaczęłam pisać na dwóch portalach. Pierwszym z nich jest AGW.info...


...z którym współpracę bardzo sobie cenię....czyli stosunkowo młody portal, który jednak prężnie się rozwija.


Rok 2013 był więc dobrym rokiem. Oby ten okazał się jeszcze lepszy.

12 komentarzy:

 1. Ja geniusz cię zmotywował do czytania książek polskich autorów - I'm brilliant :D Wspaniały rok ten 2013 i w żadnym razie nie pechowy! :****
  PS> To na górze to niby twoje postanowienia noworoczne? Wybacz ale (ha ha ha ha....) w stu procentach u ciebie drugi punkt nie do wykonania :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie do końca Ty :P Ty tylko ułatwiłaś mi dostęp do nich :D.

   I nie, to bardziej marzenia niż postanowienia. Poza tym, właśnie dlatego dopisałam: "Ta... chciałoby się" xD.

   Usuń
  2. Pffff, tak marzenia - z tym się zgodzę ;*

   Usuń
 2. Świetne wyniki, naprawdę. Ja w 2013 przeczytałam zaledwie 18 książek oraz kilka mang. Mimo, że nie jest tego dużo, jestem zadowolona, bo w poprzednich latach czytałam jeszcze mniej. Ale nie będę się rozdrabniać...

  Gratuluję nowych współprac, tylu recenzji no i wytrwałości, bo wiele osób odpada po kilku miesiącach. A Ty prowadzisz bloga już któryś rok! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Ci za te słowa :). I za każdy komentarz, który gdzieś tam zostawiłaś. Wiedz, że wszystkie czytam! Choć jestem bardzo zaskoczona, że przeglądasz te starsze recenzje, zwłaszcza że poziomem zdecydowanie odbiegają od tych nowszych ;).

   Usuń
 3. Hahah, dobre te spamy xD Ja nigdy się tym u siebie bliżej nie przyglądałem, a może też takie kwiatki by się znalazły.
  Życzę, żeby udało się przynajmniej poprawić zeszłoroczne wyniki! :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Miałam podsumować rok 2013, ale doszłam do wniosku, że zbyt dużo liczenia - za rok chyba to zrobię. :D Szacuneczek za policzenie tego! :3
  Spamy są bardzo... ciekawe.

  OdpowiedzUsuń
 5. 137 nowych książek ? Tylko pozazdrościć ;) życzę sukcesów w 2014 :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Fiu, fiu... wspaniały rok! Tylko pogratulować :) Mam nadzieję, że następny będzie jeszcze lepszy :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Gratulacje :) Przeczytałaś bardzo dużo książek :)
  Życzę Ci, aby rok 2014 był jeszcze lepszy i to pod każdym względem!
  Powodzenia :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Zapraszam fanów fantastyki do przeczytania opowiadania "Final Fantasy VIII" http://libenti.pl

  OdpowiedzUsuń